AKADEMİK KURUL

ALİ DERE, Pof.Dr. Hadis Profesörü. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi. Hadis alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


BÜNYAMİN ERUL, Prof. Dr.  Hadis Profesörü. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi. Hadis alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


CELAL TÜRER, Prof. Dr. Felsefe Profesörü. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi. Felsefe alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


HASAN HACAK, Prof. Dr. İslâm Hukuku Profesörü. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi. İslam Hukuku alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


İBRAHİM HALİL ÜÇER, Doç. Dr. Felsefe Doçenti. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi. Felsefe alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


İHSAN FAZLIOĞLU, Prof. Dr. Felsefe ve Bilim Tarihi Profesörü. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı. İslam Bilim Tarihi alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


KÂŞİF HAMDİ OKUR, Prof. Dr. İslâm Hukuku Profesörü. Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi. Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi. İslam Hukuku alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


MEHMET GÖRMEZ, Prof. Dr. Hadis Profesörü. Diyanet İşleri Eski Başkanı. İslam Düşünce Enstitüsü (İDE) Kurucu Başkanıdır. Hadis ve Hadis Metodolojisi alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


MEHMET EMİN ÖZAFŞAR, Prof. Dr. Hadis Profesörü. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi. Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı. Hadis alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


MEHMET PAÇACI, Prof. Dr. Tefsir Profesörü. Türkiye Cumhuriyeti Vatikan Büyükelçisi. Tefsir alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


ÖMER TÜRKER, Prof. Dr. İslam Felsefesi Profesörü. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesidir. İslam Felsefesi alanında yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.


GÜRBÜZ DENİZ, Prof. Dr. İslam Felsefesi Profesörü. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesidir. İslam Felsefesi alanında yayınlanmış bir çok eseri bulunmaktadır.


EJDER OKUMUŞ, Prof. Dr. Din Sosyolojisi Profesörü. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Dini İlimler Fakültesi öğretim üyesidir. Din Sosyolojisi alanında yayınlanmış bir çok eseri bulunmaktadır.


FERHAT GÖKÇE, Dr. Hadis Doktoru. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Hadis Anabilim Dalı’nda öğretim üyesidir.


HİCRET K. TOPRAK, Dr. Tarih Doktoru. 2014-2018 yılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile Gençlik Merkezi (KAGEM) Müdürlüğü görevini sürdürmüştür.


MUSTAFA SARIBIYIK, Doç. Dr. İslam Tarihi Doçenti. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Dini İlimler Fakültesi öğretim üyesidir. İslam Tarihi alanında yayınlanmış bir çok eseri bulunmaktadır.


İRFAN AYCAN, Prof. Dr. İslam Tarihi Profesörü. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesidir. İslam Tarihi alanında yayınlanmış bir çok eseri bulunmaktadır.


NECDET SUBAŞI, Dr. Din Sosyolojisi Doktoru. Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Genel Müdürlüğü ve Başbakanlık Başmüşavirliği görevlerinde bulunmuştur. Halen muhtelif Üniversitelerde Din Sosyolojisi alanında lisansüstü seviyede dersler vermektedir. Sosyolojinin dışında edebiyat, deneme, hatırat türlerinde de yayınlanmış eserleri bulunmaktadır.


MAHMUT DEMİR, Dr. Hadis Doktoru. Halen Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak görev yapmaktadır.